מחשבון משכנתא פשוט ומדויק

הזינו את הנתונים הפיננסים שלכם על מנת לקבל הערכה לגבי המשכנתא שתוכלו לקבל, החזר המשכנתא החודשי שתשלמו, והבית שתוכלו לרכוש.
יש לכם כבר הצעה למשכנתא מהבנק? בדקו כמה היא טובה במדד הפראייר!

נתונים פיננסים

סוג הרכישה
הכנסה חודשית נטו
הון עצמי
עלות הנכס

משכנתא נדרשת

משכנתא נדרשת
0
החזר חודשי ?
0 - 0
עלות הנכס
0

משכנתא מקסימלית

משכנתא מקסימלית
0
החזר חודשי ?
0 - 0
עלות נכס מקסימלית
0
לחצו לקבלת שיחה מיועץ

איזה סוגים של מחשבוני משכנתא קיימים?

באינטרנט אפשר למצוא מחשבוני משכנתא רבים, וזה לפעמים יכול קצת לבלבל, אך בסופו של דבר כל המחשבונים הקיימים מתחלקים לשני סוגים בלבד: מחשבוני משכנתא פשוטים, ומחשבוני משכנתא מורכבים. בפסקאות הבאות נסקור את שני הסוגים השונים, ובנוסף נציג לכם סוג מחשבון משכנתא ייחודי נוסף.

מחשבון משכנתא פשוט

 • למי המחשבון מיועד: מחשבון משכנתא פשוט מיועד לאנשים בתחילת הדרך, שרק עושים את הצעדים הראשונים בדרך לרכישת דירה.
 • מה נדרש בשביל להשתמש: תצטרכו לדעת מה ההכנסות החודשיות שלכם, ומה ההון העצמי שלכם.
 • על איזה שאלות תקבלו תשובות: כמה כסף תוכלו לקבל מהבנק לטובת רכישת דירה, וחישוב החזר המשכנתא החודשי הצפוי שתשלמו עבור המשכנתא.
 • ההמלצה שלנו: טוב אנחנו מודים שאנחנו קצת לא אובייקטיבים, אך אנחנו ממליצים כמובן על המחשבון שלנו כאן בעמוד, ויש לנו גם כמה טיעונים טובים: במחשבון שלנו תוכלו לראות את טווח ההחזר החודשי שתוכלו לבחור לשלם (הנמוך ביותר לתקופה של 30 שנה שנה, והגבוה ביותר לתקופה הקצרה ביותר האפשרית עבורכם). בנוסף, נציג לכם מה המשכנתא הכי גדולה שתוכלו לקבל, ובהתאם מה הנכס הכי יקר שתוכלו לקנות. לבסוף, המחשבון של קנטה תמיד עובד לפי הריביות העדכניות ביותר, כדי שתוכלו לקבל את התוצאות המדויקות ביותר.

מחשבון משכנתא מורכב

 • למי המחשבון מיועד: מחשבון משכנתא מורכב מיועד לאנשים שכבר חתמו על הסכם לרכישת דירה, או שממש לקראת חתימה.
 • מה נדרש בשביל להשתמש: תצטרכו שיהיה לכם תמהיל משכנתא או מספר תמהילים אותם תרצו לבחון.
 • על איזה שאלות תקבלו תשובות: תוכלו לערוך ניתוחים והשוואות על כל אחד מהתמהילים, חישוב החזר משכנתא חודשי הראשון, מה צפוי להיות ההחזר החודשי בשיא, מה תיהיה הריבית הממוצעת, ומה הסכום הכולל של ריביות והצמדה שתשלמו לבנק.
 • ההמלצה שלנו: אנחנו ממליצים על המחשבון של בנק לאומי, שלטעמנו הכי פשוט לשימוש מבין המחשבונים המורכבים הקיימים באינטרנט, ובנוסף עונה על כל השאלות שציינו, ומציג את התשובות בצורה ברורה וקלה להבנה.
מחשבון משכנתא מורכב של לאומי

מדד הפראייר (מחשבון ציון משכנתא)

 • למי המחשבון מיועד: מדד הפראייר מיועד לאנשים שכבר שיש ברשותם הצעה למשכנתא מהבנק ולקראת חתימה, או לאנשים שכבר יש ברשותם משכנתא קיימת.
 • מה נדרש בשביל להשתמש: הצעת משכנתא רשמית מהבנק.
 • על איזה שאלות תקבלו תשובות: מה ציון המשכנתא שלכם ביחס ללווים שלקחו משכנתא דומה לשלכם, מה ציון המשכנתא שאתם יכולים להגיע אליו, וכמה כסף תוכלו לחסוך עם משכנתא אחרת שהאלגוריתם של מדד הפראייר מצא לכם, ושאתם זכאים לקבל!
 • ההמלצה שלנו: טוב זה קל, אנחנו ממליצים על מדד הפראייר, פשוט כי אין עוד אף מחשבון כמוהו באינטרנט. למעשה היחידים שיודעים לבצע בדיקה דומה הם יועצי משכנתאות, ובמקרה הזה תצטרכו להרים צלצול, להוריד מסמכים מאתר הבנק, לשלוח אותם ליועץ, לחכות יום-יומיים שהיועץ יעשה את הבדיקות שלו, ורק לאחר מכן לקבל תשובה, כאשר במדד הפראייר תקבלו תשובה תוך 30 שניות בלבד!

כיצד לבצע חישוב החזר משכנתא?

המחשבון ידידותי ביותר! כדי לקבל תוצאה אמינה ומדויקת, יש להזין 3 פרטים בלבד: סוג רכישה, הכנסה חודשית, והון עצמי. בדקו עכשיו!

נתונים פיננסים

סוג הרכישה

לשדה זה יש 3 אפשרויות:

 • נכס ראשון: בחרו בשדה זה אם אין בבעלותכם כיום דירה. במקרה הזה תוכלו לקבל מהבנק עד 75% מימון (כלומר, במידה והדירה עולה 1,000,000 ש"ח, תוכלו לקבל עד 750,000 ש"ח במשכנתא).
 • משפרי דיור: בחרו בשדה זה אם אתם מוכרים דירה קיימת ורוכשים אחרת. במקרה הזה תוכלו לקבל מהבנק עד 70% מימון.
 • נכס להשקעה: בחרו בשדה זה אם יש בבעלותכם דירה ואתם רוכשים דירה נוספת. במקרה הזה תוכלו לקבל עד 50% מימון.

הכנסה חודשית נטו

הכנסה חודשית נטו היא סכום המשכורות שלכם נטו, בניכוי ההתחייבויות החודשיות שלכם (כל התחייבות שנותרו לה יותר מ18 חודשים כגון החזרי הלוואות ומזונות). בנק ישראל קבע שיחס ההחזר החודשי של המשכנתא אל מול הכנסה פנויה לא יעלה על 40%, אולם הבנקים לא מאפשרים כמעט לעלות מעבר ל35% (כלומר, במידה וההכנסה החודשית נטו שלכם היא 10,000 ש"ח, הבנקים לא יאפשרו לכם לקחת משכנתא שההחזר החודשי שלה עומד על יותר מ3,500 ש"ח).

הון עצמי

ההון העצמי שיש לכם לטובת רכישת הדירה. השתדלו לדייק בהון העצמי ולקזז ממנו הוצאות נלוות לרכישת דירה כגון הוצאות עורך דין, תיווך וכו'.

עלות הנכס

מלאו את שדה זה ככל שאתם יודעים מה העלות פחות או יותר של הכנס אותו אתם מתכננים לקנות. במידה ואתם לא יודעים עדיין, הכל בסדר, גם בלי שדה זה, המחשבון עדיין יראה לכם מה המשכנתא המקסימלית שתוכלו לקבל ומה הנכס היקר ביותר שתוכלו לרכוש.

איך לקרוא את התוצאות?

משכנתא נדרשת ומשכנתא מקסימלית

משכנתא נדרשת / משכנתא מקסימלית

 • משכנתא נדרשת זאת המשכנתא שדרושה לכם על מנת לרכוש את הנכס שהזנתם את עלותו בשדה "עלות הנכס".
 • משכנתא מקסימלית זאת המשכנתא המקסימלית אותה הבנק יסכים לתת לכם  בהתחשב בסוג הרכישה, ההכנסה החודשית נטו שלכם, וההון העצמי שלכם.

החזר חודשי

טווח החזר המשכנתא החודשי האפשרי עבור אותה המשכנתא (משכנתא נדרשת / משכנתא מקסימלית). ככל שההחזר החודשי יהיה יותר נמוך כך תקופת המשכנתא תיהיה ארוכה יותר ולהפך. על מנת לראות לכמה שנים בדיוק תיהיה המשכנתא, לחצו על סימן השאלה (?) שצמוד להחזר החודשי.

עלות הנכס / עלות נכס מקסימלית

 • עלות הנכס שתוכלו לרכוש בהתאם להון העצמי שהזנתם ולמשכנתא הנדרשת. שימו לב, תוכלו לרכוש את הנכס, רק במידה והעלות שלו נמוכה או שווה לתוצאה שקיבלתם "בעלות נכס מקסימלית".
 • עלות נכס מקסימלית שתוכלו לרכוש בהתאם להון העצמי שהזנתם ולמשכנתא המקסימלית שתוכלו לקבל מהבנק.

האם התוצאות במחשבון משכנתא מדוייקות?

כמובן! המחשבון מסתמך על 3 פרמטרים חשובים בשביל להיות מדוייק:

רגולציה עדכנית

בשביל שהמחשבון יציג תוצאות מדויקות, עליו להסתמך על הרגולציה העדכנית ביותר שבנק ישראל מפרסם מעת לעת. הרגולציה כוללת מגבלות על שיעור המימון שניתן לקבל בהתאם לסוג הרכישה, מגבלות על שיעור החזר המשכנתא מההכנסה הפנויה, מגבלות על שיעור הריביות המשתנות במשכנתא, מגבלות על משך המשכנתא ועוד.  

ריביות עדכניות

אנחנו עושים מאמצים רבים לדעת תמיד מה הריביות העדכניות והמדויקות שהבנקים נותנים כיום לכל לווה ולווה. אנחנו מתבססים על מספר מקורות מידע: קודם כל, אנחנו מתבססים על הריביות שהלקוחות שלנו מקבלים. בנוסף, אנחנו מתבססים על ריביות שחברים חדשים בקהילת קנטה משתפים אותנו שהם קיבלו כדי שנוכל לעדכן אותם כשיש הזדמנות לשפר תנאים. ולבסוף, אנחנו אוספים ומרכזים הצעות משכנתא רשמיות שאנשים מפרסמים באינטרנט בשביל לקבל חוות דעת. 

אנחנו מזמינים אתכם לבדוק איזה ריביות ניתן לקבל היום בעמוד ריביות משכנתא עדכניות אצלנו באתר.

ריבית הפריים שהבנקים נתנו בינואר 2023 | עמוד הריביות העדכניות שלנו
ריבית הפריים שהבנקים נתנו בינואר 2023 | עמוד הריביות העדכניות שלנו

תחזיות עדכניות

תחזיות שינויי ריבית ואינפלציה חשובות בשביל לחזות טוב יותר את העלות הכוללת של המשכנתא. אף אחד מאיתנו לא נביא, אך ישנה דרך אחת שמקובלת אצל כל גופי המימון השונים בארץ, והיא חיזוי בעזרת תשואות האג"ח (אגרות חוב) הממשלתיות, המשמעות של זה בפועל היא "חוכמת ההמונים" כאשר ההמונים במקרה הזה הם המשקיעים בשוק ההון. בנק ישראל מפרסם פעמיים בחודש את נתוני תשואות אגרות החוב הממשלתיות, ואנחנו מציגים אותן בצורה פשוטה וקלה להבנה בעמוד התחזיות שלנו.

תחזית האינפלציה העתידית בינואר 2023 | עמוד התחזיות הכלכליות שלנו
תחזית האינפלציה העתידית בינואר 2023 | עמוד התחזיות הכלכליות שלנו

רגע לפני סיום, הסבר על רפורמת הסלים האחידים

כחלק מהרצון והשאיפה המתמדת של בנק ישראל להגדיל את התחרות, השקיפות, והבהירות בתהליך לקיחת המשכנתא עבור ציבור הלווים. בחודש ספטמבר 2022 נכנסה לתוקף רפורמת הסלים האחידים. לפי הרפורמה, כל בנק יהיה מחוייב להציג ללקוחות 3 סלי משכנתא אחידים (שאינם משתנים בין בנק לבנק), וסל נוסף רביעי גמיש שבנוי כפי שהלקוחות מבקשים. מטרת הסלים האחידים היא לאפשר ללקוחות להשוות יותר בקלות את ההצעות השונות בין הבנקים, ומדובר במהלך מבורך של בנק ישראל להגדלת התחרות בתחום.

שלושת התמהילים האחידים

סל אחיד 1

 • 100% ריבית קבועה לא צמודה.

יתרונות: החזר חודשי קבוע שאינו משתנה, אין הצמדות (קרן המשכנתא לא יכולה לעלות).

חסרונות: הריביות הגבוהות ביותר, ככל הנראה קנס יציאה יקר מאד אם תחליטו לפרוע את המשכנתא לפני סיומה.

סל אחיד 2

יתרונות: ריביות נמוכות, ככל הנראה קנס יציאה נמוך אם תחליטו לפרוע את המשכנתא לפני סיומה.

חסרונות: החזר חודשי שיכול להשתנות מידי חודש, יש הצמדות (קרן המשכנתא יכולה לעלות).

סל אחיד 3

יתרונות: ריביות בינוניות, אין הצמדות (קרן המשכנתא לא יכולה לעלות).

חסרונות: החזר חודשי שיכול להשתנות מידי חודש, ככל הנראה קנס יציאה בינוני אם תחליטו לפרוע את המשכנתא לפני סיומה.

סל בבחירה אישית

הסל הרביעי הוא בעצם תמהיל משכנתא שנתון לשיקול דעתכם, שאתם יכולים לבנות לבד או בעזרת איש מקצוע. כאשר בונים תמהיל מותאם אישית ניתן לקבוע הכל, בראש ובראשונה החזר משכנתא חודשי שמתאים ליכולות הפיננסיות שלכם היום ובעתיד, אפשר לקחת בחשבון כניסת כספים עתידיים שישמשו לסגירת המשכנתא, להכניס מסלול פיתוי, ועוד.

הערות נוספות

על מנת להקל עליכם בהשוואה בין סל לסל, בנק ישראל מחייב את הבנקים להציג לכם את הנתונים הבאים עבור כל סל משכנתא:

 • הריבית הכוללת החזויה (כולל עמלות ותחזיות).
 • סכום ההחזר החודשי הראשון.
 • סכום ההחזר החודשי הגבוה ביותר הצפוי על פי התחזית.
 • סך כל הסכום שצפוי שישולם עד לסוף תקופת ההלוואה.
דוגמא לאישור משכנתא מהבנק

סיכום דברים

בתוך המסגרת הרגולטורית שיוצר בנק ישראל והתחזיות לשינויי ריבית ואינפלציה של שוק ההון, מתקיים לו שוק משכנתאות תוסס ותחרותי. הנתונים האישיים של כל לקוח ומידת התחרות עליו משאירים מרחב תמרון לא קטן למשא ומתן, ולכן בהחלטה כלכלית כלכך חשובה, יש לבנות תמהיל משכנתא שמותאם לצרכים הפיננסים שלכם כמו כפפה, ולבצע מכרז ריביות בין כל הבנקים, כדי לוודא שאתם מקבלים את התנאים הטובים ביותר שמגיעים לכם!

מקום ראשון בשירות!

איך אפשר לעזור?

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי:

מעוניינים לקבל שיחה מיועץ?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
פנייתכם התקבלה, יועץ יחזור אליכם בהקדם
נא למלא את כל השדות המסומנים

מה אומרים עלינו?

נשמח להמשיך לעזור!