אנא המתינו...

השוואת ריביות משכנתא
עם מדד הפראייר

השוואת ריביות משכנתא מעולם לא הייתה קלה יותר! גלו תוך 30 שניות, מה ציון המשכנתא שלכם, איך הריביות שלכם ביחס לאלפי לווים דומים לכם, והאם ניתן לשפר את ההצעה שקיבלתם!

בחרו משכנתא קיימת (מיחזור) או משכנתא חדשה

בדקו אם כדאי למחזר את המשכנתא

שווי הנכס כיום

0#

יתרת המסלול

סוג המסלול

שנת סיום

ריבית

1#

%

2#

%

3#

%

+

לחצו להוספת מסלול
?ציון: 0
?ציון עם קנטה:
?חסכון עם קנטה:
לחצו לבדיקה

השוואת ריביות משכנתא
עם מדד הפראייר

השוואת ריביות משכנתא מעולם לא הייתה קלה יותר! גלו תוך 30 שניות, מה ציון המשכנתא שלכם, איך הריביות שלכם ביחס לאלפי לווים דומים לכם, והאם ניתן לשפר את ההצעה שקיבלתם!

בחרו משכנתא קיימת (מיחזור) או משכנתא חדשה

בדקו איך ההצעה שקיבלתם זה עתה מהבנק

שווי הנכס

0#

סכום

סוג המסלול

שנים

ריבית

1#

%

2#

%

3#

%

+

לחצו להוספת מסלול
?ציון: 0
?ציון עם קנטה:
?חסכון עם קנטה:
לחצו לבדיקה

קַנְטָה בתקשורת

הסטארטאפ הישראלי Kanta מבטיח לחסוך לכם כסף במשכנתא
"הסטארטאפ הישראלי Kanta מבטיח לחסוך לכם כסף במשכנתא"
תשלומי המשכנתא עלו? הנה 5 דרכים להורדת ההחזר החודשי
"תשלומי המשכנתא עלו? הנה 5 דרכים להורדת ההחזר החודשי"
3 צ'יטים (חוקיים) שיחסכו לכם כסף במשכנתא
"3 צ'יטים (חוקיים) שיחסכו לכם כסף במשכנתא"
לחצו לקבלת שיחה מיועץ

בצעו השוואת ריביות משכנתא בקלות

מדד הפראייר נותן מענה מיידי, פשוט, וטכנולוגי לשאלה הכי נפוצה אצל לוקחי משכנתא: "האם ניתן לשפר את ההצעה של הבנק" בדקו עכשיו!

מדד הפראייר מבוסס על מאגר מידע מתעדכן של אלפי משכנתאות, מה שמאפשר לכם לעשות השוואת משכנתאות רחבה ומדויקת מול לווים שדומים לכם, לקבל ציון עבור המשכנתא והריביות שקיבלתם, ולראות אם אפשר לחסוך כסף עם משכנתא בתנאים טובים יותר שאתם זכאים לקבל.

איך משתמשים במדד הפראייר?

שלב א' - בחירת סוג הבדיקה

משכנתא קיימת (מיחזור) או משכנתא חדשה

משכנתא קיימת

בחרו באופציה זאת אם יש ברשותכם משכנתא פעילה ותרצו לבדוק אם ניתן לשפר אותה על ידי ביצוע מיחזור משכנתא (סגירת המשכנתא הקיימת והחלפתה במשכנתא חדשה בתנאים טובים יותר).

בשביל לבצע את הבדיקה, האלגוריתם של מדד הפראייר עושה מספר בדיקות קטנות מאחורי הקלעים:

 • בדיקת גובה עמלת פירעון מוקדם: כאשר סוגרים משכנתא לפני הזמן, עלול להיות לכך קנס, ולכן כחלק מהבדיקה, האלגוריתם יבצע הערכה לגבי גובה עמלת הפירעון המוקדם של המשכנתא כפי שהיא מחושבת על ידי הבנקים השונים.
 • בניית משכנתא חדשה: האלגוריתם שלנו יבנה לכם משכנתא חדשה, שהסכום שלה הוא יתרת המשכנתא הפעילה שלכם בתוספת עמלת הפירעון המוקדם, ההחזר החודשי שלה יהיה זהה למשכנתא המקורית, המסלולים יהיו זהים למסלולים שהזנתם, אך הריביות יהיו ריביות המשכנתא העדכניות שניתן לקבל היום.
 • בדיקת פוטנציאל החיסכון: לבסוף, האלגוריתם שלנו יחשב את העלות הכוללת (תשלומי ריבית משכנתא והצמדה) עבור המשכנתא המקורית, ואת העלות הכוללת של המשכנתא החדשה. במידה וסך עלויות המשכנתא המקורית גדול מסך עלויות המשכנתא החדשה, אז יש פוטנציאל לחסוך כסף, ויש כדאיות לבצע מיחזור משכנתא.

משכנתא חדשה

בחרו באופציה זאת אם קיבלתם זה עתה הצעה למשכנתא מהבנק, ואתם רוצים לבדוק אם לווים דומים לכם הצליחו לקבל תנאים טובים יותר.

גם כאן, בשביל לבצע את הבדיקה האלגוריתם של מדד הפראייר יעשה מספר בדיקות:

 • מציאת הצעות של לווים דומים: יש לנו בקנטה מאגר מידע מתעדכן של אלפי משכנתאות, ולכן בתחילת הבדיקה האלגוריתם של קנטה ירכז את כל הצעות המשכנתא במאגר מהתקופה האחרונה של לווים שלקחו משכנתא דומה לשלכם (אחוז מימון זהה, אותם מסלולים, תקופות דומות).

בדיקת פוטנציאל החיסכון: עכשיו שהאלגוריתם יודע איזה ריביות משכנתא לווים דומים לכם קיבלו, העבודה שנותרה קלה, רק לבדוק כמה כסף תחסכו אם תורידו את הריביות שלכם לריביות שלווים דומים לכם קיבלו ושאתם זכאים לקבל.

שלב ב' - הזנת שווי הנכס

שווי הנכס

בשדה זה עליכם להזין את שווי הנכס שלכם, במידה ומדובר במשכנתא חדשה, זה פשוט וכל שעליכם לעשות זה להזין את מחיר הדירה לפי חוזה הרכישה. במידה ומדובר במשכנתא קיימת, עליכם להזין את שווי הנכס כיום, תוכלו להעריך את השווי על ידי בדיקת גובה העסקאות האחרונות בבניין, רחוב וכו' באתר מדלן.

שלב ג' - הזנת פרטי המשכנתא

פרטי המשכנתא

בשלב זה עליכם להזין את פרטי המשכנתא שלכם, במקרה של משכנתא חדשה תזינו את ההצעה שזה עתה קיבלתם מהבנק, ובמידה ומדובר במשכנתא קיימת, תזינו את פרטי המשכנתא כפי שהיא מופיעה באתר הבנק.

סכום / יתרת המסלול

עבור משכנתא חדשה, נזין את הסכום של כל מסלול, ועבור משכנתא קיימת נזין את יתרת כל מסלול (בעצם כמה נותר לנו לשלם עבור אותו מסלול משכנתא).

סוג המסלול

מדד הפראייר תומך ב6 מסלולי המשכנתא הנפוצים ביותר במשכנתאות בארץ:

 • פריים: מסלול בריבית פריים במשכנתא יכול להשתנות 8 פעמים בשנה לפי החלטת נגיד בנק ישראל, והקרן שלו אינה צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • קבועה לא צמודה: מסלול בריבית קבועה לאורך כל חיי המשכנתא, שהקרן אינה צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • קבועה צמודה: גם במסלול זה הריבית לא משתנה, אך הקרן צמודה למדד המחירים לצרכן שמפרסמת מידי חודש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
 • משתנה לא צמודה: למסלול זה יש ריבית שמשתנה מידי 5 שנים בהתאם לשינויים בתשואות באגרות החוב הממשלתיות, והקרן שלו אינה צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • משתנה צמודה: גם במסלול זה גובה הריבית משתנה כל 5 שנים, גם כן בהתאם לשינויים בתשואות אגרות החוב הממשלתיות, ובנוסף הקרן שלו צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • זכאות: מסלול משכנתא דומה למסלול קבועה צמודה, גם לו יש ריבית משכנתא קבועה והקרן צמודה למדד המחירים לצרכן, אך מדובר במסלול מיוחד מטעם המדינה, אשר הריבית שלו נקבעת לפי הריבית הממוצעת לאותה תקופה (כפי שמפרסם בנק ישראל) פחות חצי אחוז.

להסבר מעמיק יותר על כל אחד מהמסלולים, וצפייה בריביות העדכניות שהבנקים נותנים היום, מוזמנים להיכנס לעמוד ריביות משכנתא עדכניות.

שנים / שנת סיום

במשכנתא חדשה, נזין את השנים של כל מסלול לפי ההצעה מהבנק, ובמשכנתא קיימת נבחר את שנת הסיום של כל מסלול.

ריבית

במשכנתא חדשה, נזין לכל מסלול משכנתא את הריבית שמופיעה בהצעת הבנק תחת השדה "ריבית נומינלית". במשכנתא קיימת נזין את הריבית העדכנית כיום כפי שהיא מופיעה באתר הבנק. סביר מאד שבריביות המשתנות שלכם (כמו בריבית פריים או ריבית משתנה כל 5 שנים) הריביות השתנו לטובה או לרעה מאז שלקחתם את המשכנתא.

שלב ד' - לחצו על כפתור לחצו לבדיקה והמתינו בסבלנות 😎

לחצו לבדיקה

כל שנותר לכם לעשות זה ללחוץ על כפתור "לחצו לבדיקה", לחכות 10-15 שניות בזמן שמדד הפראייר סורק אלפי הצעות משכנתא ממאגר המשכנתאות שלנו, ובודק עבורכם אם ניתן לשפר את המשכנתא.

איך לקרוא את התוצאות של מדד הפראייר?

תוצאות מדד הפראייר

ציון

ציון המשכנתא מחושב על ידי השוואת תנאי המשכנתא שלכם, לתנאי המשכנתא של אלפי לווים במאגר שלנו שלקחו משכנתא דומה לשלכם בחצי שנה האחרונה.

ציון עם קנטה

ציון המשכנתא עם קנטה מחושב על ידי השוואת תנאי משכנתא חלופית שהאלגוריתם שלנו מצא עבורכם (ושאתם זכאים לקבל), לתנאי המשכנתא של אלפי לווים במאגר שלנו שלקחו משכנתא דומה לשלכם בחצי שנה האחרונה. המשכנתא החלופית שומרת על גובה ההחזר החודשי של המשכנתא שהזנתם, אותה רמת סיכון במסלולים, אך עם הריביות שאנחנו יכולים להשיג עבורכם.

חסכון עם קנטה

חסכון עם קנטה מחושב על ידי חישוב ההפרש בין העלות הכוללת של המשכנתא שהזנתם, לעלות הכוללת של המשכנתא החלופית שהאלגוריתם שלנו מצא עבורכם (ושאתם זכאים לקבל).

האם אפשר לקבל תוצאה חיובית?

לא ניתן לשפר

ברור! במקרים רבים גולשים מזינים את פרטי המשכנתא שלהם, והאלגוריתם של מדד הפראייר לא מוצא דרך לשפר את ההצעה, ולכן הם יקבלו הודעה שהם שיחקו אותה, ושלא ניתן לשפר את המשכנתא.

איך לבצע השוואת ריביות משכנתא יעילה בין הבנקים?

שלב ראשון - סדר ביכולות הפיננסיות

אז מצאתם דירה, חתמתם על חוזה, וכעת אתם רוצים לסגור את תנאי המשכנתא הטובים ביותר, ושואלים את עצמכם איך מתחילים?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להבין מה היכולות הפיננסיות שלכם. תוכלו לעשות זאת על ידי מענה על השאלות הבאות:

 • מה ההון העצמי שלכם וכמה משכנתא אתם צריכים?
 • מה ההכנסות שלכם כיום, ומה ההכנסות שאתם צופים לעתיד (קידום בעבודה, הקמת עסק, וכו')?
 • מה ההוצאות שלכם כיום, ומה ההוצאות שאתם צופים בעתיד (הגדלת התא המשפחתי, רילוקיישן, וכו')?
 • האם צפויים להיכנס כספים משמעותיים בעתיד הקרוב (קרנות השתלמות, כספי ירושה, וכו')?
 • האם יש לכם אלטרנטיבות השקעה לכסף שלכם? ואם כן מה התשואה שאתם צופים בהשקעות אלו?

שלב שני - הגדרת מבנה המשכנתא

לאחר שתענו על השאלות בסעיף הקודם, תוכלו להגדיר את מבנה המשכנתא שלכם, ולדעת את התשובות לשאלות הבאות:

 • כמה משכנתא אתם צריכים לקחת?
 • כמה החזר חודשי ראשוני מתאים לכם?
 • כמה החזר חודשי בשיא מתאים לכם?
 • האם כדאי לכם לקחת משכנתא גבוהה יותר ממה שצריך (במידת האפשר), על מנת לפנות הון עצמי לאלטרנטיבות השקעה עם תשואה צפויה גבוהה יותר מריביות המשכנתא?
 • האם אתם צריכים החזר משכנתא חודשי שיורד עם הזמן על מנת לפנות כסף בתזרים החודשי?
 • האם אתם יכולים להכניס מסלול פיתוי למשכנתא?
 • האם אתם צריכים לבנות את המשכנתא בצורה שתאפשר לכם לפרוע חלק מהמסלולים בעמלת פירעון מוקדם נמוכה, כי צפויים להיכנס כספים בעתיד?

אנחנו מזמינים אתכם להיעזר במחשבון המשכנתא שלנו, שיסייע לכם לקבל תשובות לחלק מהשאלות כאן.

שלב שלישי - בניית תמהיל משכנתא

כעת, לאחר שהגדרתם את היכולות הפיננסיות שלכם, ואת המבנה המשכנתא הנדרש, תוכלו לבנות את תמהיל המשכנתא שלכם. תמהיל משכנתא הוא הרכב של מספר מסלולי משכנתא מסוגים שונים (פריים, קבועות, משתנות, צמודות, וכו'), בסכומים שונים, לתקופות שונות, ובריביות שונות. הרכב כל המסלולים ביחד נקרא תמהיל משכנתא.

יש חשיבות רבה בתהליך לקיחת המשכנתא על "השוואת תפוחים לתפוחים", כלומר להחליט על תמהיל משכנתא יחיד איתו מתקדמים, ולבקש מהבנקים לתת ריביות רק עבורו. הסיבה לכך, היא שאם תתחילו לקבל מכל בנק ריביות על תמהיל משכנתא אחר, יהיה לכם מאד קשה להשוות ולהבין מה ההצעה הטובה ביותר שקיבלתם.

שלב רביעי - השוואת ריביות משכנתא בבנקים

עכשיו כשיש לכם תמהיל משכנתא ייעודי לצרכים שלכם, תוכלו לצאת למכרז ריביות משכנתא בבנקים. תתחילו בלהגיש בקשה למשכנתא עם התמהיל שבניתם ל3 בנקים (ברוב המקרים אין צורך ביותר בנקים). תחכו לקבלת ההצעה עם הריביות הטובות ביותר מאחד הבנקים, וכעת תפנו לבנקים הנותרים עם ההצעה שקיבלתם ותבדקו אם הם יכולים לשפר את ההצעה. במידה וכן, תחזרו על התהליך, עד שלבסוף תשארו עם הצעה אחת למשכנתא שאף בנק אחר כבר לא יכול לשפר.

לא רוצים לעשות את התהליך לבד?

מזמינים אתכם לבחור באחד ממסלולי הליווי שלנו, להנות מליווי של יועץ משכנתאות אישי וצמוד של קנטה לאורך כל התהליך, מתמהיל משכנתא ייעודי לצרכים הפיננסים שלכם, ומריביות המשכנתא הנמוכות ביותר שניתן לקבל.

טיפ זהב אחרון, הכירו את שירות טסט רבעוני למשכנתא של קהילת קנטה!

הודעת אין מה לשפר

ריביות המשכנתא דינאמיות ומשתנות מידי חודש, לכן חשוב להישאר במעקב אחר המשכנתא, ולנצל הזדמנויות לשפר תנאים, להוריד את עלויות המשכנתא, ולחסוך כסף!

בדיוק בשביל זה הקמנו את שירות טסט רבעוני למשכנתא של קהילת קנטה, במסגרתו ניהיה במעקב אחר המשכנתא שלכם, ונעדכן אתכם כל רבעון אם יש הזדמנות לשפר תנאים.

יש שתי דרכים להירשם לשירות:

 1.  במידה ומדד הפראייר לא יצליח לשפר את תנאי המשכנתא שהזנתם, תקבלו הודעה ששיחקתם אותה עם הזמנה להצטרף לקהילת קנטה, ורק תצטרכו להזין את השם והטלפון שלכם על מנת שנוכל לעדכן אתכם במסגרת הטסט הרבעוני למשכנתא.
 2. להכנס לעמוד של קהילת קנטה ולהזין את פרטי המשכנתא שלכם.

מזמינים אתכם להאזין
לפודקאסט הנדל"ן שלנו!

איך אפשר לעזור?

צרו קשר וקבלו מענה מהיר ומקצועי:

מעוניינים לקבל שיחה מיועץ?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
פנייתכם התקבלה, יועץ יחזור אליכם בהקדם
נא למלא את כל השדות המסומנים

מה אומרים עלינו?

* החיסכון המוצג מופק על ידי תוכנה פרי פיתוחה של החברה ומבוסס, בין היתר, על נתונים, הערכות ותחזיות אשר הינם "מידע צופה פני עתיד", כהגדרתו של מונח זה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח 1968. מובהר כי אין כל וודאות לגבי סיכויי התממשותם של הנתונים, ההערכות או התחזיות הנ"ל, כולם או חלקם, והם עלולים להיות שונים מאלו שהוצגו בעמוד זה, וזאת בין היתר, בשל תלותם בגורמים חיצוניים כדוגמת : שינוי ריבית הפריים, שינוי במדד המחירים לצרכן ושינויים בעלות אגרות החוב של מדינת ישראל. המידע ניתן ניתן במטרה לסייע לנוטלי משכנתאות ובכל מקרה אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של משתמש. מובהר כי משתמש הפועל על פי התוכן המוצג בעמוד זה יהא אחראי בלעדי לתוצאות פעילותיו. להרחבה בנושא, אנא קראו בעיון את תנאי השימוש.